Arrival List Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

Arrival List nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Turizm ve Otelcilik Terimi Olarak Arrival List

Varış listesi

Turizm ve Otelcilik Terimleri Sözlüğü (1640)


Arrival List terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Arrival List terimi hakkındaki yorumlar

Arrival List hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Arrival List ile ilgili benzer terimler:

çarçabuk: çabucak, hızlıca, beklemeden
"Çarçabuk eşyalarını hazırla, yola çıkıyoruz."

Tarih değiştirme çizgisi: Tarih değiştirme çizgisi, başlangıç meridyeninin (Greenwich) anti meridyeni olan 180 derece meridyenidir.

Tarih değiştirme çizgisi, 180. meridyenin üzerinden geçtiği ülkelerin siyasi sınırlarının dikkate alınmasından dolayı diğer meridyenler gibi düzgün uzanış göstermez.

Tarih değiştirme çizgisinin batısında kalan yerlerin yerel saati, doğusunda kalan yerlere
göre daha ileridir. Bu nedenle 180. meridyeninin batısındaki bir yer yeni güne daha erken başlar.

Kinezyoloji (Hareket Bilimi): Kinezyoloji hareket bilimidir. Fizyoterapi ve rehabilitasyonun temelini oluşturan hareket kavramına odaklanan ve insan hareketlerini güzel sanatlar ve spor gibi sağlıklı koşullardan değişik patolojik durumlara kadar geniş bir perspektifte inceleyen bir bilim dalıdır.

Birçok meslek grubunu ilgilendirmekte olup, esas amaç kasların nasıl çalışacağı ve güçlendirileceğini, çalışma mekaniğini bilmek ve bu alanda gerektiğinde kişilere destek olmaktır.

Doğum Kontrolü: Doğum kontrolü, doğurganlık yaşındaki kadınların hamile kalmasını önleyen, hamilelik olasılığını azaltan ya da istedikleri zaman çocuk sahibi olmalarını sağlayan çeşitli yöntemlerin tümüne birden verilen addır.

Bu yöntemlerden aile planlaması amacıyla hem kadın hem de erkek yararlanabilir. Doğum kontrol uygulaması birçok kültür ve dini inançlarda siyasi ve etik tartışmalara yol açmaktadır. Bu karşıtlık farklı şekillerde kendini göstermektedir. Bazı çevreler cinsellikten kaçınma dışında tüm yöntemlere karşı çıkarken, bazıları doğal olmayan yöntemler olarak niteledikleri kondom, doğum kontrol hapı kullanımı gibi yöntemleri eleştirerek, sadece doğal yollardan korunma yöntemlerini (geri çekilme, takvim) kabul etmektedir.