Bluetooth Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

Bluetooth nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Bilgisayar Terimi Olarak Bluetooth

Mobil telefonların, bilgisayarların ve diğer mobil cihazların birbirleriyle, ev ve iş yerlerindeki kısa dalga kablosuz bağlantıları kullanan telefon ve bilgisayarlarla kolaylıkla bağlantı kurabilmelerini sağlayan donanımdır.

Bilgisayar Terimleri Sözlüğü (1015)


Teknolojik Ürünler Terimi Olarak Bluetooth®

Bluetooth özellikli televizyonlar, fotoğrafları Bluetooth özellikli aygıtınızdan kablosuz olarak televizyona aktarmanızı ve bluetooth özellikli kulaklıklarla TV'yi dinlemenizi sağlar.

Teknolojik Ürünler Terimleri Sözlüğü (321)


Teknolojik Ürünler Terimi Olarak Bluetooth

Farklı cihazların kısa mesafeler içinde bir ağ oluşturmasına imkân veren kablosuz radyo teknolojisi. Taşınabilir kablosuz cihazlar arasında kolay veri iletimi sağlayan teknoloji, yaklaşık 10 metrelik bir menzile sahip. Yeni çıkan bazı telefonlarda bu menzil 100 metreye kadar çıkmaktadır.

Teknolojik Ürünler Terimleri Sözlüğü (321)


Teknolojik Ürünler Terimi Olarak Bluetooth

Farklı cihazların kısa mesafeler içinde bir ağ oluşturmasına imkan veren kablosuz radyo teknolojisi. Taşınabilir kablosuz cihazlar arasında kolay veri iletimi sağlayan teknoloji, yaklaşık 10 metrelik bir menzile sahip.

Teknolojik Ürünler Terimleri Sözlüğü (321)


Bilgiyi Paylaşın: tweet facebook
Bluetooth terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Bluetooth terimi hakkındaki yorumlar

Bluetooth hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Bluetooth ile ilgili benzer terimler:

Batarya: Kablosuz telefonların güç kaynağı. Kablosuz telefonlar ve iletişim cihazlarında, nikel kadmiyum, nikel metal hidrid ve lityum iyon gibi, yeniden şarj edilebilir bataryalar kullanılır. (Battery)

ATM (Asychronus Transfer Mode): Asenkron Transfer Modu. Veri için paket bazlı ve switch'leme teknolojisi. Sabit ağlar geliştirilmiş olan ATM, günümüzde kablosuz veri iletiminde kullanılıyor.

ASR (Autuomatic Speech Recognition): İnsan sesini otomatik olarak algılayıp komutlara dönüştüren sistemler. Sesli yanıt sistemlerinde kullanıcıya kolaylık sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Airtime: Abonenin cep telefonunu ile iletişim kurarken harcadığı zaman.