Fat Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

Fat nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Sağlık-Tıp Terimi Olarak Fat

Yağ.

Sağlık-Tıp Terimleri Sözlüğü (1477)


Golf Terimi Olarak Fat

Club başının toptan önce yere (çime) vurmasıyla meydana gelen hatalı bir vuruş şeklidir. Bu vuruşa aynı zamanda chunk da denir.

Golf Terimleri Sözlüğü (348)


Bilgiyi Paylaşın: tweet facebook
Fat terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Fat terimi hakkındaki yorumlar

Fat hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Fat ile ilgili benzer terimler:

Fairway Woods: Tee üzerinden vuruş yapılan ve driver adı verilen 1 no’lu wood dışında 2, 3, 4, 5, 6, 7 nolu wood’ların hepsine birden verilen isimdir. Bunlarla fairway üzerinden tee’siz vuruş yapılır.

Fairway: Oyunun üzerinde oynandığı teeing ground ile green arasında uzanan ve uzunluğu genelde 100 600 yarda arasında değişen çimle kaplı alandır

Fade: 1. Topa hedef doğrultusunda clockwise spin etkisiyle soldan sağa doğru hafifçe bir kavis yaptırılan vuruş şeklidir. (Tarif sağ elle vuruş yapanlar içindir.) Yönler, sağ ya da sol elle oynayan oyuncular için birbirinin tersidir.

2. Sağ elini kullananlar için, topun soldan sağa doğru hafif kavis yaparak atılmasıdır. Sol elini kullananlar için tam tersidir.

Face: Club başının topa vuruş yapmayı sağlayan ön kısmına verilen isimdir. Üzerinde topa spin hareketini veren ve grooves adı verilen birbirine parelel ince yarıklar vardır.