Fotoğraf Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

Fotoğraf nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Fotoğrafçılık Terimi Olarak Fotoğraf

Tabiatta mevcut varlıkların veya şekillerin görüntülerinin ışığa duyarlı kâğıt veya film üzerine ya da dijital ortamlara yazımlanmasıyla elde edilen ürün.

Fotoğrafçılık Terimleri Sözlüğü (672)


Sanat Terimi Olarak Fotoğraf

Görüntünün(ışığın) bir mercekler sistemi aracılığıyla eczalı duyar kart üzerinde sabitleştirilmesiyle oluşan resimdir.

Sanat Terimleri Sözlüğü (1043)


Haritacılık (Kartografya) Terimi Olarak Fotoğraf

Bir kamera ile kaydedilmiş görüntü; genellikle önce negatif film, daha sonra da bu negatiften üretilmiş pozitif görüntü.

Haritacılık (Kartografya) Terimleri Sözlüğü (329)


Bilgiyi Paylaşın: tweet facebook
Fotoğraf terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Fotoğraf terimi hakkındaki yorumlar

Fotoğraf hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Fotoğraf ile ilgili benzer terimler:

Fotogrametrik Tarayıcı: Analog fotogrametrik kameralarla çekilmiş fotoğrafları, doğru ve duyarlı bir biçimde sayısal fotoğrafa dönüştüren yüksek nitelikli özel tarayıcı.

Fotogrametrik Nirengi: Fotoğraf çiftlerinin tek tek mutlak yöneltmelerini yapmak yerine, klonlar ya da bloklar biçiminde, çok az sayıdaki yer kontrol noktaları ile mutlak yöneltmelerin yapılmasına yönelik çalışmalar ve hesaplamalar.

Ölçü Kamerası: Merkezsel izdüşümü olabildiğince doğru bir biçimde gerçekleştiren, optik sistemi yüksek nitelikli, izdüşüm merkezi ile izdüşüm düzlemi arasında ilişkiyi sağlayan iç yöneltme elemanları bilinen özel kamera, metrik kamera , fotogrametrik kamera.

Fotogrametrik Kamera: Merkezsel izdüşümü olabildiğince doğru bir biçimde gerçekleştiren, optik sistemi yüksek nitelikli, izdüşüm merkezi ile izdüşüm düzlemi arasında ilişkiyi sağlayan iç yöneltme elemanları bilinen özel kamera, metrik kamera.