İkincil Tüketici Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

İkincil Tüketici nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Fen Bilimleri Terimi Olarak İkincil Tüketici

Etobur canlılardır. İhtiyaç duyduğu besinleri farklı hayvanlardan alarak karşılayan canlı grubudur. Örnek: Aslan, kaplan, leopar, timsah, yılan, köpek balığı,kurbağa, baykuş, kartal, sırtlan, tilki, kurt, çakal, kertenkele.

Fen Bilimleri Terimleri Sözlüğü (1654)


İkincil Tüketici terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
İkincil Tüketici terimi hakkındaki yorumlar

İkincil Tüketici hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

İkincil Tüketici ile ilgili benzer terimler:

Üçüncül Tüketici: Hepçil canlılardır. İhtiyaç duyduğu besinleri hem üretici canlılardan, hem de tüketici canlılardan karşılayan canlı grubudur. Örnek: İnsan, ayı, karga, serçe.

Tüketici Canlı: Bitkiler gibi kendini besleyen canlılardan farklı olarak, yaşamak için başka bir canlının oluşturduğu besinlere gereksinim duyan organizma, heterotrof.

Tüketicier: Bitkiler gibi kendini besleyen canlılardan farklı olarak, yaşamak için başka bir canlının oluşturduğu besinlere gereksinim duyan organizmalar, heterotroflar.

1. Derece Tüketiciler: Otobur canlılara birincil tüketici denir, yani ihtiyaç duyduğu besinleri bitkilerden karşılayan canlı grubudur. Enerji kaynağı olarak üreticileri kullanır. Tavşan, sincap, papağan, kanarya, çekirge, yaprak biti, keçi, koyun, inek, zürafa, fil, su aygırı, bal arısı, ceylan örnek verilebilir.