Makaslama Vuruş Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

Makaslama Vuruş nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Futbol Terimi Olarak Makaslama Vuruş

Genellikle karşıdan gelen topa havada, bacakları makas gibi hareket ettirerek yapılan vuruş. Röveşata. Futbolda yüksekten gelen topa gövdeyi sırtüstü devirip makas yaparak vurma.

Futbol Terimleri Sözlüğü (323)


Makaslama Vuruş terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Makaslama Vuruş terimi hakkındaki yorumlar

Makaslama Vuruş hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Makaslama Vuruş ile ilgili benzer terimler:

Röveşata: Genellikle karşıdan gelen topa havada, bacakları makas gibi hareket ettirerek yapılan vuruş. Makaslama vuruş. Futbolda yüksekten gelen topa gövdeyi sırtüstü devirip makas yaparak vurma.

Merkez Ceza Kurulu: Futbol Federasyonuna bağlı olan ve takım ya da oyuncuların oyun içindeki türlü davranışlarıyla ilgili olumsuz durumları bir karara bağlamakla görevli kurul.

On Bir Metre Cezası: Penaltı. Ceza alanı içinde yapılan kural dışı davranışlar nedeniyle, davranışı yapan oyuncunun takımı kalesine on bir metre uzaklıktaki belirli bir noktadan vuruş yapmak biçiminde belirlenen ceza. (Bu vuruşta ceza alanı içinde kaleci ve topa vuran oyuncudan başkası bulunmaz.)

On Bir Metre Yeri: Penaltı noktası. Ceza alanı içindeki kural dışı davranışlar sonucu verilen ceza vuruşu sırasında topun konulduğu, iki kale direğinden alan içine dikey olarak uzanan 11 m. ilerdeki nokta.