Uyarılmış Emisyon Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

Uyarılmış Emisyon nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Fizik Terimi Olarak Uyarılmış Emisyon

Eğer elektronların kendiliğinden ışıma yapmasına fırsat vermeden, aynı anda tüm elektronların temel hâle dönmesini sağlayabilirsek böylece aynı enerjiye sahip ışımalar, aynı anda gerçekleşmiş olur. Bu olaya uyarılmış emisyon denir.

Fizik Terimleri Sözlüğü (571)


Uyarılmış Emisyon terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Uyarılmış Emisyon terimi hakkındaki yorumlar

Uyarılmış Emisyon hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Uyarılmış Emisyon ile ilgili benzer terimler:

Nanoteknoloji: Maddenin nanometre boyutlarında (yaklaşık 100 nm altındaki büyüklükler) ortaya çıkan kuantumsal davranışlarını ve özelliklerini inceleyen bilim dalına nanobilim denir.
Nanobilim, maddeyi atomik ve moleküler seviyede kontrol edebilme, manipüle etme bilimidir. Nanobilimi kullanarak geliştirilen teknolojiye de nanoteknoloji denir.

Nanobilim: Maddenin nanometre boyutlarında (yaklaşık 100 nm altındaki büyüklükler) ortaya çıkan kuantumsal davranışlarını ve özelliklerini inceleyen bilim dalına nanobilim denir.
Nanobilim, maddeyi atomik ve moleküler seviyede kontrol edebilme, manipüle etme bilimidir. Nanobilimi kullanarak geliştirilen teknolojiye de nanoteknoloji denir.

Süper İletkenlik: Elektrik ve elektronik devrelerde iletkenlik özelliği yüksek olan maddeler kullanılmaktadır. Yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde belirli şartlarda direnci sıfır olan maddeler keşfedilmiştir. Herhangi bir iletkenin elektrik direncinin belli bir sıcaklıkta tamamen yok olmasına süper iletkenlik denir.

Sonar Cihazı: Radar cihazının su içindeki cisimleri gözlemlemede kullanılan çeşidine sonar cihazı denir.