Uzay Teknolojisi Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

Uzay Teknolojisi nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Uzay ve Astronomi Terimi Olarak Uzay Teknolojisi

Uzay teknolojisi, uzaya gitme, uzaya insan gönderme, uzay uçuşları ve geri dönüşü gibi kavramları kapsar. Hava tahmini, GPS, uydu televizyonu gibi günlük kullanımdaki teknolojiler de uzay teknolojisi ile ilgilenir.

Uzay ve Astronomi Terimleri Sözlüğü (540)


Uzay Teknolojisi terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Uzay Teknolojisi terimi hakkındaki yorumlar

Uzay Teknolojisi hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Uzay Teknolojisi ile ilgili benzer terimler:

Relikt Bitki: Geçmiş dönem iklimlerinden kalan, günümüzdeki iklim şartlarında yetişme imkanı bulmuş, bulabildiği uygun ekolojik faktörlerin devamına bağlı olarak günümüzde dünyanın bazı köşelerinde yaşamını sürdürebilen bitkilerdir. Türkiye'deki bitkilerin %20'si relikt bitkidir.

Ketum: Sır saklamasını bilen, sıkı ağızlı, sır saklayan.

Manyetizma: Manyetizma, manyetik alan tarafından oluşturulan fiziksel bir olgudur. Elektrik akımı ya da temel bir parçacık herhangi bir manyetik alan yaratabilir. Bu manyetik alan aynı zamanda diğer akımları ve manyetik momentleri de etkiler. Manyetik alan her maddeyi belli bir ölçüde etkiler.

Kloroflorokarbon: Klorofloro karbon gazı atmosfere parfümlerden yayılır. Ozon tabakasındaki ozon ile reaksiyona girerek parçalanmasına neden olur. Böylece ozon tabakasında ozon derişimi azalır. Sera gazlarından olan kloroflorokarbon küresel ısınmanın da başlıca sebeplerindendir.