Vize Sınavı Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

Vize Sınavı nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Üniversite Terimi Olarak Vize Sınavı

Genel eğitim sistemindeki gibi yapılan yazılı veya uygulamalı sınavlardır. Dersin 1. sınavı diyebiliriz.(Bazı ünv. çift vize sınavı yapılmaktadır) Dersi geçmek için belirli bir puanı almanız gerekir. Son sınavlar final olarak isimlendirilir. Vize ve finalden alınan notların ortalaması alınır (Veya her okulun yüzdesine göre) dersten geçip geçmediğiniz belli olur.

Üniversite Terimleri Sözlüğü (136)


Bilgiyi Paylaşın: tweet facebook
Vize Sınavı terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Vize Sınavı terimi hakkındaki yorumlar

Vize Sınavı hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Vize Sınavı ile ilgili benzer terimler:

Amfi: Öğrencilerin veya dinleyicilerin oturacakları sıraları arkaya doğru basamaklı olarak yükselen büyük dersliktir. Ders anlatıcı ve ders tahtası aşağıda, tiyatroya benzer yapıdır.

Polen: Bitkilerin üreme zincirinde görevli olan tozudur. Polen taneleri genellikle mikroskobik boyutlardadır. Polen tozu binlerce polen tanesi içerir.

Egzema: Erken dönemde deride kızarıklık kaşıntılı küçük kabarıklıklarla uzun dönemde cildin kuruma çatlama ve sertleşmesi ile seyreden cilt rahatsızlığıdır.

Atopik Dermatit: Atopik dermatit döküntü ve kaşıntıya neden olan kronik ve alevlenmelerle seyreden bir deri hastalığıdır. Genellikle ailesinde astım alerjik rinit gibi atopi (alerji) öyküsü bulunan kişilerde görülür.