Aproksimal Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

Aproksimal nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Ağız ve Diş Sağlığı Terimi Olarak Aproksimal

Dişin, komşu dişe doğru olan yüzeyini ifade eder.

Ağız ve Diş Sağlığı Terimleri Sözlüğü (344)


Bilgiyi Paylaşın: tweet facebook
Aproksimal terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Aproksimal terimi hakkındaki yorumlar

Aproksimal hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Aproksimal ile ilgili benzer terimler:

Flotasyon: Flotasyon veya yüzdürme yöntemi, üretilecek cevherin su sevme ve su sevmeme özelliklerini kullanarak sıvı içerisinde kabarcık oluşturarak suda yüzmesi veya batması ile diğer malzemelerden ayrılmasını sağlayan bir zenginleştirme yöntemidir.

Ulusal Egemenlik: Devletin gücü olan egemenliğin doğrudan doğruya ulusa ait olması. Millî egemenlik, ulus egemenliği ya da hâkimiyetimilliye olarak da adlandırılır.

Grek Projesi: Grek projesi veya Yunan projesi, 1787-1792 yılları arasında Osmanlılar ile savaşan Avusturya ve Rusya'nın yürütmüş olduğu gizli plandır. Bu plana göre Osmanlı topraklarının bir bölümü Avusturya`ya verilecek, Bizans İmparatorluğu yeniden kurulacak ve başına II. Katerina`ın torunu getirilecekti. Böylece Avusturya Balkanlarda, Rusya Avrupa ve Akdeniz`de güçlenecekti.

Mum Duruşu: Sırtüstü yatışta, ellerle gövde yanlardan kavranır. Bacaklar gergin olarak yukarı kaldırılırken dirseklere dayanarak, ağırlığı omuzlara aktarılır. Dayanak yüzeyi omuzlar ve üst koldur. Vücut ayak uçlarına kadar gergin ve diktir.