Bağlantı ve Sistem Kullanım Anlaşması (BA) Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

Bağlantı ve Sistem Kullanım Anlaşması (BA) nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Elektrik Terimi Olarak Bağlantı ve Sistem Kullanım Anlaşması (BA)

Yeni kullanıcılar tarafından, Tesis ve Teçhizatlarının İletim Sistemine Bağlanmasından önce, ana bağlantı ve sistem kullanım anlaşmasıyla birlikte imzalamış olması gereken anlaşma. İletim Sistemine bağlantının sağlanmasından sonra, bu anlaşma, tarafların davranışlarında belirleyici olur.

Elektrik Terimleri Sözlüğü (401)


Bilgiyi Paylaşın: tweet facebook
Bağlantı ve Sistem Kullanım Anlaşması (BA) terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Bağlantı ve Sistem Kullanım Anlaşması (BA) terimi hakkındaki yorumlar

Bağlantı ve Sistem Kullanım Anlaşması (BA) hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Bağlantı ve Sistem Kullanım Anlaşması (BA) ile ilgili benzer terimler:

Bağımsız Üretici: (a) Kurulduğu yerdeki sistemin kapladığı bölgede elektrik iletimi veya dağıtımı işini yapmayan üreticiyi,

(b) Dikey entegreli yükümlülüklerin olmadığı ve teklif verme usulünün uygulandığı Üye Devletlerde (a) bendindeki tanıma uyan enterkonnekte sisteme bağlantı konusunda istisnai önceliğe sahip olmayabilen bir üreticiyi.

Bağımsız Enerji Üreticisi (BEÜ): Üretim Santrallerinde elektrik enerjisi üreterek üretimini MAMS'a satan, Kamu üretim şirketinden bağımsız lisanslı bir şirket.

Birçok Noktadan Enerji Almak: A noktasından enerji (alış/satış veya Nakil) sözleşmesi yapan bir X kuruluşunun 2., 3., ve daha çok noktadan enerji (alış/satış veya Nakil gibi) almak istediğinde ve yazılı başvurusu halinde mutabık kalındıktan sonra ek protokol imzalamaları ile oluşacak durumdur. Her ayrı nokta için ayrı bir protokol imzalanır.

Bir Elektrik Tesisatının Başlangıç (Besleme) Noktası: (Origin of an elektrical installation service entrance ) Bir tesisata elektrik enerjisinin verildiği noktadır.