Biseksüel Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

Biseksüel nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Sağlık-Tıp Terimi Olarak Biseksüel

İki cinsiyetli, hem erkek hem dişi.

Sağlık-Tıp Terimleri Sözlüğü (1477)


Bilgiyi Paylaşın: tweet facebook
Biseksüel terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Biseksüel terimi hakkındaki yorumlar

Biseksüel hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Biseksüel ile ilgili benzer terimler:

Atardamarlar (Arterler): Kalpten vücudun değişik kısımlarına kan taşıyan kan damarları. Oksijensiz kanı kalpten alıp oksijenli hale getirmak üzere akciğerlere taşıyan akciğer arteri dışındaki bütün atardamarlar oksijenli kan taşır.

Aşil Tendonu: Baldır arka kısmındaki kas grubunun, topuk kemiğine birleşmesini ve ayağın aşağı yukarı hareketini sağlayan yapı(kiriş).

Artroskopi: 1- Özel cihazlarla eklem boşluğuna girilerek eklemde rahatsızlık oluşturan nedeni gözle görmek.

2- Artroskopi eklem problemlerinin tanı ve tedavisinde eklemin içinin görüntülenmesi için ortopedist tarafından kullanılan cerrahi bir işlemdir. Kelime olarak 'eklemin içine bakmak' anlamına gelir. Teknik olarak artroskopik işlem genel veya bölgesel anestezi altında açılan küçük bir kesiden eklemin içerisine optik ile girilip eklemin büyütülerek bir televizyon ekranına yansıtılması ile yapılan işlemdir. Büyütülmüş ve netleştirilmiş görüntü, yapıları daha yakından inceleme olanağı sağladığı gibi aynı anda tedavinin de yapılmasını sağlar.

Arteriyogram (Koroner): Kalbin atardamarları içindeki kan akışını izlemek üzere röntgen ışını geçirmeyen bir boyanın damarlara zerkedilmesi suretiyle koroner arterlerin çekilen röntgen filmleri.