Diş Hekimliği Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

Diş Hekimliği nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Ağız ve Diş Sağlığı Terimi Olarak Diş Hekimliği

Diş hekimi; insan sağlığı ile ilgili olarak dişlerin, diş etlerinin, ağız boşluğu, çene ve komşu dokularının sağlığının korunması, diş ve çene düzensizliklerinin teşhis, tedavi ve rehabilite edilmesiyle ilgili her türlü mesleki faaliyeti icra etmeye yetkili kişidir.

DİŞ HEKİMLİĞİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ağız ve Diş Sağlığı Terimleri Sözlüğü (344)


Diş Hekimliği terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Diş Hekimliği terimi hakkındaki yorumlar

Diş Hekimliği hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Diş Hekimliği ile ilgili benzer terimler:

Kulak Kıllılığı: Y kromozomu ile taşınan hastalıklardandır. Yalnızca erkeklerde görülür. Babadan oğula geçen bu hastalık kuşaktan kuşağa yansıyan bir problemdir. Babada varsa oğulda görülme ihtimali kesindir. Bu hastalık kalıtsaldır, doğuştan beri var olan bir problemdir.

Balkanlar: Avrupa kıtasının güneydoğu kesiminde, İtalya Yarımadası'nın doğusu, Anadolu'nun batısı ve kuzeybatısında yer alan coğrafi ve kültürel bölge.

Otuz Yıl Savaşları: 1618 ile 1648 yılları arasında Kutsal Roma Germen İmparatorluğu içindeki Katolik ve Protestan prensliklerinin birbiriyle mücadelesiyle başladı. Diğer Avrupa devletleri de bu savaşlara karıştı. Fransa, İsveç, Danimarka ve Hollanda ile yapılan savaşları Kutsal Roma Germen İmparatorluğu kaybetti. Fransa bu savaşları kazandı ve gücünü arttırdı.

Basketbol: Beşer kişilik iki takım arasında, elle oynanan, ağız tarafı çemberli, dibi açık bir fileden topu geçirerek sayı kazanmaya dayanan bir top oyunu.

BASKETBOL HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ