Kulak Kıllılığı Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

Kulak Kıllılığı nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Biyoloji Terimi Olarak Kulak Kıllılığı

Y kromozomu ile taşınan hastalıklardandır. Yalnızca erkeklerde görülür. Babadan oğula geçen bu hastalık kuşaktan kuşağa yansıyan bir problemdir. Babada varsa oğulda görülme ihtimali kesindir. Bu hastalık kalıtsaldır, doğuştan beri var olan bir problemdir.

Biyoloji Terimleri Sözlüğü (2076)


Kulak Kıllılığı terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Kulak Kıllılığı terimi hakkındaki yorumlar

Kulak Kıllılığı hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Kulak Kıllılığı ile ilgili benzer terimler:

Balkanlar: Avrupa kıtasının güneydoğu kesiminde, İtalya Yarımadası'nın doğusu, Anadolu'nun batısı ve kuzeybatısında yer alan coğrafi ve kültürel bölge.

Otuz Yıl Savaşları: 1618 ile 1648 yılları arasında Kutsal Roma Germen İmparatorluğu içindeki Katolik ve Protestan prensliklerinin birbiriyle mücadelesiyle başladı. Diğer Avrupa devletleri de bu savaşlara karıştı. Fransa, İsveç, Danimarka ve Hollanda ile yapılan savaşları Kutsal Roma Germen İmparatorluğu kaybetti. Fransa bu savaşları kazandı ve gücünü arttırdı.

Basketbol: Beşer kişilik iki takım arasında, elle oynanan, ağız tarafı çemberli, dibi açık bir fileden topu geçirerek sayı kazanmaya dayanan bir top oyunu.

BASKETBOL HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Proprioseptif Duyu: vücudumuzun pozisyonu ve hareketlerimiz hakkındaki gerekli bilgiyi beynimize veren duyu sistemidir. Proprioseptif duyuyu sağlayan reseptörler; kas, kıkırdak, kemik, tendon, bağ gibi hareket sistemi elemanlarında bulunmaktadır. Özduyum.