Düzgün Çembersel Hareket Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

Düzgün Çembersel Hareket nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Fizik Terimi Olarak Düzgün Çembersel Hareket

Bir eksen etrafında dönen cisimlerin yaptığı harekete çembersel hareket denir. Eğer cisim, eşit zaman aralıklarında, eşit yol alarak dönüyorsa bu harekete de düzgün çembersel hareket denir.

Fizik Terimleri Sözlüğü (571)


Düzgün Çembersel Hareket terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Düzgün Çembersel Hareket terimi hakkındaki yorumlar

Düzgün Çembersel Hareket hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Düzgün Çembersel Hareket ile ilgili benzer terimler:

Çembersel Hareket: Örneğin yel değirmenlerinin pervaneleri ve uçağın pervanesi belirli bir nokta etrafında dönme hareketi yapmaktadır. Bir eksen etrafında dönen cisimlerin yaptığı harekete çembersel hareket denir.

Amfoter Metal: Al, Sn, Zn, Pb, Cr, Be metalleri amfoter metal olarak sınıflandırılır. Amfoter metaller hem asitlerle hem de kuvvetli bazlarla tepkime vererek H2 gazı açığa çıkaran metallerdir.

Amfoter Metaller: Al, Sn, Zn, Pb, Cr, Be metalleri amfoter metal olarak sınıflandırılır. Amfoter metaller hem asitlerle hem de kuvvetli bazlarla tepkime vererek H2 gazı açığa çıkaran metallerdir.

Düğüm Çizgisi: Dalga kaynakları etrafında çizilen gri çizgiler dalga tepelerini, kesikli çizgiler dalga çukurlarını göstermektedir. Girişim deseninde iki dalga tepesinin veya iki dalga çukurunun üst üste bindiği noktalar dalga katarlarını, bir dalga tepesi ile bir dalga çukurunun üst üste bindiği noktalar da düğüm çizgilerini oluşturur.