En Düşük Maliyeti Üreticiden Başlayan Sıra Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

En Düşük Maliyeti Üreticiden Başlayan Sıra nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Elektrik Terimi Olarak En Düşük Maliyeti Üreticiden Başlayan Sıra

MAMS ve/veya ESİ tarafından, üretim programlama sürecinde esas alınan, Merkezi Yük Dağıtıma dahil edilmek üzere bir araya getirilen Üretim Gruplarının işletme amaçlı programlamasında izlenen, düşük maliyet esaslı sıra.Bu sıralama uyarınca, en düşük maliyetli MYD dahil Üretim Grubu ilk önce çalışmak üzere programlanır.

Elektrik Terimleri Sözlüğü (401)


Bilgiyi Paylaşın: tweet facebook
En Düşük Maliyeti Üreticiden Başlayan Sıra terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
En Düşük Maliyeti Üreticiden Başlayan Sıra terimi hakkındaki yorumlar

En Düşük Maliyeti Üreticiden Başlayan Sıra hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

En Düşük Maliyeti Üreticiden Başlayan Sıra ile ilgili benzer terimler:

Ekonometri: Matematiksel formüller ve istatistik deneyimlerin sentezi olan bir ekonomi branşıdır. Amacı, teorik modellerin gözlem ve deneylerle kontrolu, ayrıca ekonomik agregaların işletilmesiyle ilgili verilerin sağlanmasıdır.

Elektrik Hattı: Elektrik enerjisinin taşınması, iletimi ve dağıtımını sağlayan tüm direk, iletken, izolatör ve primer/sekonder teçhizatları içeren genel kavramdır.

ESİ'nin Yük Dağıtım Sorumlusu: ESİ tarafından, Merkezi Yük Dağıtıma dahil edilen Üretim Gruplarının işletilmesi için, Üretim Santrallerine yük dağıtıma ilişkin talimatlar vermek üzere yetkilendirilmiş, UKM ve/veya BKM'deki kişi ya da kişiler. Bu pozisyonda, 24 saatlik vardiyalardan oluşan bir çalışma düzeni uygulanacaktır.

Enerji Üreticisi: İletim Sistemi ya da Dağıtım Şebekesine bağlı bir ya da birden fazla Üretim Grubu işleten Bağımsız bir Enerji Üreticisi ya da Lisanslı bir şirket.