Kapasite Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

Kapasite nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Elektrik Terimi Olarak Kapasite

Bir üretim ünitesi veya santralın imalatçı tarafından belirtilen koşullar altında verebileceği elektrik gücü.

Elektrik Terimleri Sözlüğü (401)


Teknolojik Ürünler Terimi Olarak Kapasite

Nem alıcının kapasitesi 24 saatteki pint (0,473 lt) cinsinden ölçülür. Bunu belirleyen iki faktör vardır: Nemi alınacak alanın büyüklüğü ve nem alma işleminden önce alanın sahip olduğu koşullar.

Teknolojik Ürünler Terimleri Sözlüğü (321)


Bilgiyi Paylaşın: tweet facebook
Kapasite terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Kapasite terimi hakkındaki yorumlar

Kapasite hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Kapasite ile ilgili benzer terimler:

Kırışıklığı Önleme Fonksiyonu: Kırışıklığı Önleme modu, program bittikten hemen sonra çamaşırlar boşaltılmadığında meydana gelen kırışıklıkları engeller.

Kablosuz Hoparlörler: Hoparlör kablolarını ortadan kaldırır. Böylece hoparlörlerin yerleştirilmesinde daha fazla özgürlük ve esneklik sunar.

Jet Soğutma: Daha hızlı dondurma işlemi için dondurucu bölmelerinden birine doğrudan soğuk hava pompalanır. Bu süreç, nemi ve besinleri yiyeceklerin içinde hapseder ve bu sayede yiyeceklerin tazeliklerini daha uzun süre korumalarını sağlar.

Java: 1. Sun Microsystems tarafından geliştirilmiş bir programlama dilidir. Java, kullanıcılara çevrimdışı kullanılmak üzere bağımsız uygulamaları indirme becerisini kazandıran lider bir mobil platformdur.

2. Platformdan bağımsız programlama dili. Mobil Telefonlar için geliştirilen versiyonu da bulunmaktadır(j2ME). Bu sayede başta oyunlar olmak üzere, java ile geliştirilmiş birçok uygulama uyumlu telefonlara indirilebilmektedir.