Senkronize Olma Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

Senkronize Olma nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Elektrik Terimi Olarak Senkronize Olma

Bir Üretim Grubu, ya da çalışır durumda Üretim Grubunun (Gruplarının) bağlı bulunduğu bir şebekenin, diğer bir Şebeke ya da Enerji Sisteminin baralara bağlanmış ve böylece bu Şebekenin Frekansının ve faz ilişkilerinin bağlantı noktasında bağlandığı Şebeke ya da Enerji Sisteminin (duruma göre) Frakansı ve faz ilişkileri ile aynı olması (işletme toleransları dahilinde) durumu.

Elektrik Terimleri Sözlüğü (401)


Bilgiyi Paylaşın: tweet facebook
Senkronize Olma terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Senkronize Olma terimi hakkındaki yorumlar

Senkronize Olma hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Senkronize Olma ile ilgili benzer terimler:

Sekonder Frenkans Kontrol Sistemi: Frekansı belirlenmiş sınırlar içinde tutmak ve/veya komşu iletim sistemlerine bağlayan bağlantı hatları üzerindeki güç alış verişini kontrol etmek için sistemindeki seçilmiş santrallerin üretimini merkezi bir noktadan ayarlayan sistemdir.

Saha Koşullarına Bağlı Kapasite: Duruma göre bir Üretim Grubu ya da Üretim Santralının, yerel ortam ve saha koşullarına göre ayarlanmış Kapasitesi (Gaz Türbinlerinin zamana bağlı eskimesi durumu dahil olmak üzere).

Saatlik Ani Puant: 24 saatlik günün seçilen puant (gündüz, Akşam şeklinde) saatlerindeki 5'er veya 10'ar dk. lık güçlerinin en büyük değeridir. Birimi kW. tır.

Saatlik Puant: 24 saatlik günün saatlik güçlerinin en büyük olanına denir. Birimi kWh. tır.