Ekonomi Kapasite Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

Ekonomi Kapasite nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Elektrik Terimi Olarak Ekonomi Kapasite

Bir Generatör, santral, motor; şebeke, fabrika gibi tesislerin %60-80 arası çalışma düzeninden elde edilebilecek ekonomik üretim veya tüketim miktarıdır.

Elektrik Terimleri Sözlüğü (401)


Bilgiyi Paylaşın: tweet facebook
Ekonomi Kapasite terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Ekonomi Kapasite terimi hakkındaki yorumlar

Ekonomi Kapasite hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Ekonomi Kapasite ile ilgili benzer terimler:

Enerji Tasarrufu: Enerji savurganlığının önlenmesi amacıyla üreticiler ve kullanıcılar tarafından alınan önlemlerdir. Bu önlemler pasif (örneğin; yalıtım), aktif (örneğin; kaçak ısı ya da boşuna yanan gazın değerlendirilmesi), ya da düzenleyici (örneğin; taşıma yönteminin değiştirilmesi) olabilir.

Enerji Yoğunluğu: GSMH başına tüketilen enerji.

En Düşük Maliyeti Üreticiden Başlayan Sıra: MAMS ve/veya ESİ tarafından, üretim programlama sürecinde esas alınan, Merkezi Yük Dağıtıma dahil edilmek üzere bir araya getirilen Üretim Gruplarının işletme amaçlı programlamasında izlenen, düşük maliyet esaslı sıra.Bu sıralama uyarınca, en düşük maliyetli MYD dahil Üretim Grubu ilk önce çalışmak üzere programlanır.

Ekonometri: Matematiksel formüller ve istatistik deneyimlerin sentezi olan bir ekonomi branşıdır. Amacı, teorik modellerin gözlem ve deneylerle kontrolu, ayrıca ekonomik agregaların işletilmesiyle ilgili verilerin sağlanmasıdır.