Fen Bilimleri Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

Fen Bilimleri nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Fen Bilimleri Terimi Olarak Fen Bilimleri

Fen bilimleri; tabiatı ve tabiattaki olayları sistemli bir şekilde incelemek ve elde edilen bilgileri gruplandırmak aralarındaki ilişkileri ortaya çıkarmaktır.

Fen Bilimleri, biyoloji, fizik, botanik, jeoloji, matematik, tıp, kimya, zooloji, astronomi gibi bilimlere verilen genel addır.

Fen Bilimleri Terimleri Sözlüğü (1654)


Bilgiyi Paylaşın: tweet facebook
Fen Bilimleri terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Fen Bilimleri terimi hakkındaki yorumlar

Fen Bilimleri hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Fen Bilimleri ile ilgili benzer terimler:

Ahiyan-ı Rum: Ahi teşkilatı, fütüvvet teşkilatının Türkler tarafından farklı şekillere getirilmiş, Anadolu'da olan yaygın halidir. Moğol istilası ile Anadolu'da birçok şehir yıkılmış, iç isyanlar çıkmış ve Türk siyasi birliği kötü duruma gelmişti. Bu sırada toplumun manevi liderleri halkı bir arada tutmuş manevi bağları kuvvetlendirmişti. Anadolu Selçukluları döneminin önemli manevi liderleri Mevlana Celaleddini Rumi, Yunus Emre ve Ahî Evran’dır. Ahilik Teşkilatı içindeki yazarlar ve şairler manevi bağları kuvvetlendirmek için şiirler yazıp halka sunmuşlardır.

Er-Rezzâk: "Bütün mahlükatın rızkını veren ve ihtiyacını karşılayan." anlamında Allah’ın 99 isminden (Esmaül Hüsna) biri. “Er-Rezzak” Allah’ın özel isimlerindendir.

Karikatür: Karikatür, herhangi bir fikri, insanı veya bir olayı abartan ve çarpıtan, insanı güldürecek ve güldürürken de düşündürecek resim türüdür.

Matbaa: Matbaa, resim ve yazıları, kağıt vb. malzemeler üzerine özel makineler ile birden çok nüsha halinde basarak çıkaran sistem (Basımevi). İlk matbaa MS 593'te Çin'de kurulmuştur.