MAC Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

MAC nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Bilgisayar Terimi Olarak MAC

Renk, aydınlık, ses ve eşzamanlama işaretlerinin sıkıştırılarak bir satır boyunca ayrı ayrı zamanlarda gönderildiği yeni TV yayın sistemi.

Bilgisayar Terimleri Sözlüğü (1015)


Beden Eğitimi ve Spor Terimi Olarak Maç

Takım veya sporcuların birbirlerine üstünlük sağlama amacıyla yaptıkları etkinlik. Müsabaka, oyun.

Beden Eğitimi ve Spor Terimleri Sözlüğü (970)


Uydu Terimi Olarak MAC

MAC (A, B, C, D2) (Multiplexed Analogue Component) Çoklanmış analog unsur. Özellikle uydu yayınları için geliştirilmiş bir grup TV yayın formatı. Renk, ışık, ses ve eşzamanlama işaretlerinin sıkıştırılarak bir satır boyunca ayrı ayrı zamanlarda gönderildiği bir renkli görüntü TV yayını gönderim sistemi. A, B, C, D2 gibi alt grupları ses ve data sinyallerinin iletiminde kullanılan çeşitli metotlara işaret etmektedir.

Uydu Terimleri Sözlüğü (225)


Futbol Terimi Olarak Maç

İki takım arasında kazanmak amacıyla yapılan mücadele. Futbol karşılaşması.

Futbol Terimleri Sözlüğü (323)


Bilgiyi Paylaşın: tweet facebook
Maç terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Maç terimi hakkındaki yorumlar

Maç hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Maç ile ilgili benzer terimler:

Makaslama Vuruş: Genellikle karşıdan gelen topa havada, bacakları makas gibi hareket ettirerek yapılan vuruş. Röveşata. Futbolda yüksekten gelen topa gövdeyi sırtüstü devirip makas yaparak vurma.

Röveşata: Genellikle karşıdan gelen topa havada, bacakları makas gibi hareket ettirerek yapılan vuruş. Makaslama vuruş. Futbolda yüksekten gelen topa gövdeyi sırtüstü devirip makas yaparak vurma.

Merkez Ceza Kurulu: Futbol Federasyonuna bağlı olan ve takım ya da oyuncuların oyun içindeki türlü davranışlarıyla ilgili olumsuz durumları bir karara bağlamakla görevli kurul.

On Bir Metre Cezası: Penaltı. Ceza alanı içinde yapılan kural dışı davranışlar nedeniyle, davranışı yapan oyuncunun takımı kalesine on bir metre uzaklıktaki belirli bir noktadan vuruş yapmak biçiminde belirlenen ceza. (Bu vuruşta ceza alanı içinde kaleci ve topa vuran oyuncudan başkası bulunmaz.)