Merkezi Yük Dağıtım (MYD) Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

Merkezi Yük Dağıtım (MYD) nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Elektrik Terimi Olarak Merkezi Yük Dağıtım (MYD)

ESİ tarafından Yük Dağıtımın programlanması ve gerçekleştirilmesi ve ilgili kullanıcılara doğrudan işletme talimatları verilmesi.

Elektrik Terimleri Sözlüğü (401)


Bilgiyi Paylaşın: tweet facebook
Merkezi Yük Dağıtım (MYD) terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Merkezi Yük Dağıtım (MYD) terimi hakkındaki yorumlar

Merkezi Yük Dağıtım (MYD) hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Merkezi Yük Dağıtım (MYD) ile ilgili benzer terimler:

Merkez: Santral, trafo ya da birden fazla çıkış (fider)'den oluşan ve üzerinde izolesi bulunmayan örgülü çıplak iletkenlerden (harici) veya dahili (SF6) kumanda, ölçü ve koruma binalarıdır.

Manevra: Sistemin belli kısımlarını devreye sokmak veya devreden çıkarmak için YDM'lerinin yazdırdıkları formlara uygun Kesici ve Ayırıcı ve Toprak Ayırıcılar, Yardımcı anahtarlarla tablocuların yaptıkları işlemlerdir.

Maliyete Esas Üretim: Net üretimdir. Yani ivme veren kuvvet, yardımcılar, yardımcı üretim yerleri, yardımcı servisler tüketimleri ile santral genel kayıpları toplamının; Genel toplam üretimden çıkarılmasından elde edilen değerdir.

Marjinal İşletme Maliyeti: Verilen programlara bağlı olarak işletilmekte olan elektrik sisteminde (Üretim, İletim, Dağıtım, Tüketim dahil)meydana gelecek sürekli değişikliklerin (Yük, Malzeme, Revizyon, Bakım vd.) karşılığında sürekli ilavelerle veya eksiltmelerle Üretim, İletim, Dağıtım bölümlerinde veya bu bölümlerden satış noktalarına kadar şebeke parçalarındaki Üretim=Tüketim dengesini sürekli sağlayan en ekonomik (saatlik, günlük, aylık, yıllık) işletme seviyesini tutturan mali değerdir.