Senkronize Olunacak Minumum Süre Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

Senkronize Olunacak Minumum Süre nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Elektrik Terimi Olarak Senkronize Olunacak Minumum Süre

Üretim Grubuna, sisteme senkronize olması gereken zamana ilişkin bilgi önceden verilmelidir. Bildirim, Üretim grubunun start şekline bağlıdır.

Elektrik Terimleri Sözlüğü (401)


Bilgiyi Paylaşın: tweet facebook
Senkronize Olunacak Minumum Süre terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Senkronize Olunacak Minumum Süre terimi hakkındaki yorumlar

Senkronize Olunacak Minumum Süre hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Senkronize Olunacak Minumum Süre ile ilgili benzer terimler:

Senkronize Olma: Bir Üretim Grubu, ya da çalışır durumda Üretim Grubunun (Gruplarının) bağlı bulunduğu bir şebekenin, diğer bir Şebeke ya da Enerji Sisteminin baralara bağlanmış ve böylece bu Şebekenin Frekansının ve faz ilişkilerinin bağlantı noktasında bağlandığı Şebeke ya da Enerji Sisteminin (duruma göre) Frakansı ve faz ilişkileri ile aynı olması (işletme toleransları dahilinde) durumu.

Sekonder Frenkans Kontrol Sistemi: Frekansı belirlenmiş sınırlar içinde tutmak ve/veya komşu iletim sistemlerine bağlayan bağlantı hatları üzerindeki güç alış verişini kontrol etmek için sistemindeki seçilmiş santrallerin üretimini merkezi bir noktadan ayarlayan sistemdir.

Saha Koşullarına Bağlı Kapasite: Duruma göre bir Üretim Grubu ya da Üretim Santralının, yerel ortam ve saha koşullarına göre ayarlanmış Kapasitesi (Gaz Türbinlerinin zamana bağlı eskimesi durumu dahil olmak üzere).

Saatlik Ani Puant: 24 saatlik günün seçilen puant (gündüz, Akşam şeklinde) saatlerindeki 5'er veya 10'ar dk. lık güçlerinin en büyük değeridir. Birimi kW. tır.