Sokrates Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

Sokrates nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji, Mantık Terimi Olarak Sokrates

Antik Yunan filozofudur. M.Ö. 5. y.y. da Atina'da doğmuştur. Babası heykeltraştır. Kendisi ve halkının ahlakça olgunlaşması için yaşamını adamıştır. Bütün insanlık tarihinde saygın sofist olarak kabul edilmektedir. Matematik, geometri, astronomi ve politika bilgisi ile felsefe konularında eğitimler vermiştir.

Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji, Mantık Terimleri Sözlüğü (1071)


Sokrates terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Sokrates terimi hakkındaki yorumlar

Sokrates hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Sokrates ile ilgili benzer terimler:

Göktaşı Çukuru: Göktaşlarının yeryüzüne çarpması sonucu oluşan kenarları yuvarlak, çanak şeklindeki yapılardır. Göktaşı çukurları çok nadir oluşur, çünkü göktaşlarının büyük bir bölümü dünya yüzeyine ulaşmadan atmosferde parçalanırlar.

Yengeç Dönencesi: Yengeç Dönencesi, yeryüzünün kuzey yarım küresinde bulunan, Ekvator'un 23° 27' kuzeyinden geçtiği varsayılan enlemdir.

Oğlak Dönencesi: Oğlak dönencesi, yeryüzünün güney yarım küresinde bulunan, Ekvator'un 23° 27' güneyinden geçtiği varsayılan enlemdir.

Ashab-ı Yemin: Allah’a vermiş oldukları sözü dünyada bozmayan, kendi kazançlarından ziyade Cenab-ı Hakk'ın lütuf ve ikramına kavuşacakları ümid edilenler. Allah'a itaatleri ve amelleri iyi olup ahirette amel defterleri sağ taraftan verilecek olanlar. Mukaddesatçılar. Sağcılar. Cennetlik olanlar.