Temin Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

Temin nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Elektrik Terimi Olarak Temin

Elektriğin tüketiciye satışı ve / veya teslim edilmesi.

Elektrik Terimleri Sözlüğü (401)


Temin terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Temin terimi hakkındaki yorumlar

Temin hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Temin ile ilgili benzer terimler:

Tek Yakıtlı Santral: Devamlı olarak tek çeşit yakıt kullanarak elektrik üreten birimlerdir.

Tarife Sistemleri: Aynı tüketici gruplarıyla ilgili sektörler (örneğin; konut, tarım, sanayi..) ya da aynı kullanım alanları (örneğin; taşıma, aydınlatma, ısıtma,..) için düzenlenen normlaştırılmış fiyat belirleme sistemleridir. Tarife sistemlerinin konfigürasyonu ülkelere, ürünlere hizmet türlerine göre değişir. Elektrik, gaz ve merkezi ısıtma için ya sadece tüketilen enerjiye bağlı bir tarife (örneğin; küçük tüketici tarifesi) ya da iki terimli bir tarife (örneğin; güce, oda sayısına, tarım alanlarına… bağlı biri sabit, diğeri tüketilen enerjiye bağlı fiyat öngören, puant ve düşük tüketim saatleri ile mevsimlik tüketimlerin dikkate alındığı tarifeler) uygulanır.

Trafo (Transformatör) Merkezi: Değişik gerilim kademelerinde işletme sağlayacak yönde sisteme elektrik enerjisi transfer eden, Primer/Skonder malzeme ve yardımcı donanımdan oluşan açık/kapalı tesislerdir.

Trafo (Transformatör): Gücü sabit tutularak gerilim ve akımları belli oranlarda alçaltan veya yükselten elektrik makineleridir.