Büyük Ölçekli Besleme Noktası (BÖBN) Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

Büyük Ölçekli Besleme Noktası (BÖBN) nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Elektrik Terimi Olarak Büyük Ölçekli Besleme Noktası (BÖBN)

İletim Şebekesi üzerindeki, elektrik enerjisinin bir müşteriye toptan olarak sağladığı ve toptan olarak ölçümlendiği nokta. Aksi belirtilmediği sürece, buradaki Kullanıcı bir İHS, ya da Doğrudan Bağlı Müşteri olarak anlaşılmalıdır.

Elektrik Terimleri Sözlüğü (401)


Bilgiyi Paylaşın: tweet facebook
Büyük Ölçekli Besleme Noktası (BÖBN) terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Büyük Ölçekli Besleme Noktası (BÖBN) terimi hakkındaki yorumlar

Büyük Ölçekli Besleme Noktası (BÖBN) hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Büyük Ölçekli Besleme Noktası (BÖBN) ile ilgili benzer terimler:

Bozucu Etki: Enerji Sisteminde ani olarak meydana gelen, bir üretim kaybından, yük kesintisinden ya da tesis, kablo ya da havai hat arızasından kaynaklanan belirgin değişiklik.

Baz Yük Üretim Grubu: 24 Saatlik süre boyunca normal olarak sürekli işler durumunda olacak Üretim Grubu.

Bağlantı Noktası (BN): İletim Sistemindeki, bir Enerji Üreticisi, Doğrudan Bağlı bir Müşteri, bir İletim Hizmeti Sağlayıcısı, ya da diğer benzer Kullanıcıların Şebekelerini, Bağlantı ve Sistem Kullanım Anlaşmaları uyarınca iletim sistemine bağladıkları saha ya da düğüm noktası.

Bağlantı ve Sistem Kullanım Anlaşması (BA): Yeni kullanıcılar tarafından, Tesis ve Teçhizatlarının İletim Sistemine Bağlanmasından önce, ana bağlantı ve sistem kullanım anlaşmasıyla birlikte imzalamış olması gereken anlaşma. İletim Sistemine bağlantının sağlanmasından sonra, bu anlaşma, tarafların davranışlarında belirleyici olur.