Halter Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

Halter nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Halter Terimi Olarak Halter

1. Birbirine demir bir çubukla bağlı, iki tarafında ağırlıklar olan spor aracı.
2. Bu aracı belli kurallara dayanarak kaldırmayı amaçlayan spor dalı.

Halter Terimleri Sözlüğü (31)


Halter terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Halter terimi hakkındaki yorumlar

Halter hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Halter ile ilgili benzer terimler:

Kulübe: Kerpiç, saman, metal saç, ağaç gibi malzemelerden yapılmış, genellikle barınma amacı ile kullanılan basit ve küçük yapılara kulübe denir.

İnversiyon: Kromozomdan kopan bir parçanın 180⁰ ters dönerek tekrar aynı kromozoma bağlanması şeklinde görülen kromozom anomalilerine inversiyon denir.

Oligarşi Devlet: Aristokratik. Seçkinlerin kararlarına dayalı devlet yönetimidir. Yani bir gurubun yönetimde egemen olduğu yönetim biçimidir. Oligarşi devletlerde yönetme gücü çok küçük bir grubunun ya da sınıfın elindedir. Egemenliğin sahibi olan bu grup kendini halka karşı sorumlu saymaz ve devleti istediği gibi yönetir. Yasa yapma ve yargılama görevleri de yine bu grup tarafından yerine getirilir.

Aristokratik: Oligarşi Devlet. Seçkinlerin kararlarına dayalı devlet yönetimidir. Yani bir gurubun yönetimde egemen olduğu yönetim biçimidir. Oligarşi devletlerde yönetme gücü çok küçük bir grubunun ya da sınıfın elindedir. Egemenliğin sahibi olan bu grup kendini halka karşı sorumlu saymaz ve devleti istediği gibi yönetir. Yasa yapma ve yargılama görevleri de yine bu grup tarafından yerine getirilir.