Öteleme Kinetik Enerjisi Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

Öteleme Kinetik Enerjisi nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Fizik Terimi Olarak Öteleme Kinetik Enerjisi

Bir cismin hareketinden dolayı sahip olduğu enerji, kinetik enerjidir. Eğer cisim, öteleme hareketi yapıyorsa sahip olduğu enerjiye, öteleme kinetik enerjisi diyebiliriz.

Fizik Terimleri Sözlüğü (571)


Bilgiyi Paylaşın: tweet facebook
Öteleme Kinetik Enerjisi terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Öteleme Kinetik Enerjisi terimi hakkındaki yorumlar

Öteleme Kinetik Enerjisi hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Öteleme Kinetik Enerjisi ile ilgili benzer terimler:

Yuvarlanma Hareketi: Bir aracın tekerleği dönmeye başladığında, araba da bulunduğu noktadan harekete geçerek ilerlemektedir. Öteleme ve dönme hareketini aynı anda yapan cisimlerin yaptığı harekete dönerek öteleme ya da yuvarlanma hareketi denir.

Açısal Hareket: Bir cismin bütün noktaları belirli zaman aralıklarında, eşit şekilde yer değiştiriyorsa bu cismin hareketine öteleme hareketi denir.
Eğer cismin bütün noktaları belirli zaman aralıklarında, eşit büyüklükte yer değiştirmiyorsa bu cismin hareketine dönme hareketi ya da açısal hareket denir.

Dönme Hareketi: Bir cismin bütün noktaları belirli zaman aralıklarında, eşit şekilde yer değiştiriyorsa bu cismin hareketine öteleme hareketi denir.
Eğer cismin bütün noktaları belirli zaman aralıklarında, eşit büyüklükte yer değiştirmiyorsa bu cismin hareketine dönme hareketi ya da açısal hareket denir.

Öteleme Hareketi: Bir cismin bütün noktaları belirli zaman aralıklarında, eşit şekilde yer değiştiriyorsa bu cismin hareketine öteleme hareketi denir.