Semi Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

Semi nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Terimi Olarak Semi

Allah'ın Subûtî Sıfatı. İşitmek demektir. Allah işitendir. Gizli, açık söylenen her şeyi Allah duyar. Allah'ın bir şeyi duyması, ikinci bir şeyi işitmesine engel değildir. Allah işitmek için herhangi bir vasıtaya ihtiyaç duymaz.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Terimleri Sözlüğü (1529)


Semi terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Semi terimi hakkındaki yorumlar

Semi hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Semi ile ilgili benzer terimler:

İlim: Allah'ın Subûtî Sıfatı. Bilmek demektir. Allah her şeyi bilendir. Olanı ve olacağı, gizliyi ve açığı bilir. Allah'ın bilgisi diğer varlıkların bilgisine benzemez, artmaz ve eksilmez. O her şeyi ezelî ilmiyle bilir.

İkincil Tüketici: Etobur canlılardır. İhtiyaç duyduğu besinleri farklı hayvanlardan alarak karşılayan canlı grubudur. Örnek: Aslan, kaplan, leopar, timsah, yılan, köpek balığı,kurbağa, baykuş, kartal, sırtlan, tilki, kurt, çakal, kertenkele.

Üçüncül Tüketici: Hepçil canlılardır. İhtiyaç duyduğu besinleri hem üretici canlılardan, hem de tüketici canlılardan karşılayan canlı grubudur. Örnek: İnsan, ayı, karga, serçe.

Tüketici Canlı: Bitkiler gibi kendini besleyen canlılardan farklı olarak, yaşamak için başka bir canlının oluşturduğu besinlere gereksinim duyan organizma, heterotrof.