Servis Dışı Etme Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

Servis Dışı Etme nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Elektrik Terimi Olarak Servis Dışı Etme

Sisteme senkronize durumda olan bir Üretim Grubunun, sisteme bağlanmasını sağlayan devre kesicisinin açılması suretiyle sistem dışı bırakılmasıdır.

Elektrik Terimleri Sözlüğü (401)


Bilgiyi Paylaşın: tweet facebook
Servis Dışı Etme terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Servis Dışı Etme terimi hakkındaki yorumlar

Servis Dışı Etme hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Servis Dışı Etme ile ilgili benzer terimler:

Senkronize Olunacak Minumum Süre: Üretim Grubuna, sisteme senkronize olması gereken zamana ilişkin bilgi önceden verilmelidir. Bildirim, Üretim grubunun start şekline bağlıdır.

Senkronize Olma: Bir Üretim Grubu, ya da çalışır durumda Üretim Grubunun (Gruplarının) bağlı bulunduğu bir şebekenin, diğer bir Şebeke ya da Enerji Sisteminin baralara bağlanmış ve böylece bu Şebekenin Frekansının ve faz ilişkilerinin bağlantı noktasında bağlandığı Şebeke ya da Enerji Sisteminin (duruma göre) Frakansı ve faz ilişkileri ile aynı olması (işletme toleransları dahilinde) durumu.

Sekonder Frenkans Kontrol Sistemi: Frekansı belirlenmiş sınırlar içinde tutmak ve/veya komşu iletim sistemlerine bağlayan bağlantı hatları üzerindeki güç alış verişini kontrol etmek için sistemindeki seçilmiş santrallerin üretimini merkezi bir noktadan ayarlayan sistemdir.

Saha Koşullarına Bağlı Kapasite: Duruma göre bir Üretim Grubu ya da Üretim Santralının, yerel ortam ve saha koşullarına göre ayarlanmış Kapasitesi (Gaz Türbinlerinin zamana bağlı eskimesi durumu dahil olmak üzere).