Hayat Nedir? Ne Demek? Hakkında Kısaca Bilgi

Hayat nedir? ne nemek? hakkında kısaca bilgi

Sanat Terimi Olarak Hayat

Genellikle köy ve kasaba evlerinde, üstü kapalı, bir veya birkaç yanı açık sofa.

Sanat Terimleri Sözlüğü (1043)


İnşaat Terimi Olarak Hayat

Köy ve kasaba evlerinde üstü kapalı, önü avluya bakan, bir veya birkaç yanı açık sofa. Ankara da sergah, İzmir'de hanay, başka bölgelerde divanhane, tahta boş gibi adlarla bilinir.

İnşaat Terimleri Sözlüğü (387)


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Terimi Olarak Hayat

Allah'ın Subûtî Sıfatı. Diri ve canlı olmak demektir. Yüce Allah diridir ve canlıdır. Allah ezelî ve ebedî bir hayata sahiptir.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Terimleri Sözlüğü (1529)


Bilgiyi Paylaşın: tweet facebook
Hayat terimi hakkında yorum yazabilirsiniz.
Hayat terimi hakkındaki yorumlar

Hayat hakkında henüz yorum yazılmamış. Üstteki formu kullanarak ilk yorumu yazabilirsiniz.

Hayat ile ilgili benzer terimler:

Semi: Allah'ın Subûtî Sıfatı. İşitmek demektir. Allah işitendir. Gizli, açık söylenen her şeyi Allah duyar. Allah'ın bir şeyi duyması, ikinci bir şeyi işitmesine engel değildir. Allah işitmek için herhangi bir vasıtaya ihtiyaç duymaz.

İlim: Allah'ın Subûtî Sıfatı. Bilmek demektir. Allah her şeyi bilendir. Olanı ve olacağı, gizliyi ve açığı bilir. Allah'ın bilgisi diğer varlıkların bilgisine benzemez, artmaz ve eksilmez. O her şeyi ezelî ilmiyle bilir.

İkincil Tüketici: Etobur canlılardır. İhtiyaç duyduğu besinleri farklı hayvanlardan alarak karşılayan canlı grubudur. Örnek: Aslan, kaplan, leopar, timsah, yılan, köpek balığı,kurbağa, baykuş, kartal, sırtlan, tilki, kurt, çakal, kertenkele.

Üçüncül Tüketici: Hepçil canlılardır. İhtiyaç duyduğu besinleri hem üretici canlılardan, hem de tüketici canlılardan karşılayan canlı grubudur. Örnek: İnsan, ayı, karga, serçe.